Rozwiązania dla Twojej Firmy 2019-02-25T14:45:27+01:00
Strategie Dla Biznesu / Rozwiązania dla Twojej Firmy

Rozwiązania dla Twojej Firmy

Rozdroże – nawet najlepiej zorganizowany i najbardziej pomysłowy przedsiębiorca może czasem na nim stanąć. I nie ma znaczenia, czy biznes działa w skali mikro, czy też międzynarodowo. Codzienne firmowe rebusy – nierozwiązywane na bieżąco – potrafią przytłoczyć i nawarstwić się, zabijając radość z prowadzenia własnego biznesu.

Co można zrobić, gdy w Twojej firmie pojawią się trudne do rozwiązania problemy?

Pierwszym – bardzo ważnym krokiem – jest uświadomienie sobie, że właśnie na takim rozdrożu stoisz. To jest bowiem ten moment, w którym podejmiesz decyzję, co dalej.

Możesz próbować nadal zmagać się ze wszystkim sam, licząc że jeszcze przez pewien czas starczy Ci sił i energii.

Możesz przysłowiowo „zamieść problemy pod dywan” w nadziei, że jakoś to się poukłada.

Możesz także aktywnie wyjść naprzeciw sytuacji i pozwolić sobie pomóc specjaliście z zewnątrz, takiemu jak doradca biznesowy.

Co to jest doradztwo biznesowe?

Doradztwo dla firm to rozwiązanie, które pozwala nabrać dystansu do trudnej sytuacji biznesowej i spojrzeć na nią z punktu widzenia i przez pryzmat doświadczenia osoby z zewnątrz czyli doradcy firmy. Dodać należy – że osoby kompetentnej, dobrze przygotowanej do wspierania w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych, finansowych, operacyjnych czy administracyjnych.

Brak powiązania doradcy firmy z Twoim biznesem ma jeszcze jeden ważny atut – obiektywne spojrzenie na sytuację. Zewnętrzny doradca biznesowy nie jest bowiem zaangażowany emocjonalnie w to, co się w Twojej firmie dzieje i łatwiej jest mu dostrzec istotę problemu i “rozłożyć go na czynniki pierwsze”.

Na czym polega korzystanie z doradztwa biznesowego?

Uzyskujesz wsparcie od doradcy firmy w różnych obszarach związanych z Twoją firmą, na przykład wówczas, gdy:

 • stajesz przed trudnym, unikalnym wyzwaniem, z jakim ani Ty, ani nikt z Twoich pracowników nie spotkał się jeszcze w praktyce;
 • co jakiś czas pojawiają się różne problemy, które są są raczej powszechnie obserwowane w Twojej branży, jednak do ich rozwiązania potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Nie opłaca Ci się jednak na stałe zatrudniać pracownika, który takie kompetencje posiada, ze względu na brak możliwości ich wykorzystywania w codziennej pracy.

Inaczej mówiąc – doradztwo dla firm obejmuje wsparcie m.in. w:

 • budowie i ustalaniu strategii rozwoju,
 • wdrażaniu zmian na poziomie struktury organizacyjnej,
 • rozwiązywaniu bieżących wyzwań związanych z zarządzaniem pracownikami (rekrutacja, delegowanie uprawnień, budowa systemów motywacyjnych, adaptacja w miejscu pracy itd.
 • badaniu efektywności działań na poziomie operacyjnym i finansowym,
 • opracowywaniu biznes planów,
 • poszukiwaniu inwestorów lub kapitału na rozwój,
 • opracowywaniu / usprawnianiu systemu raportowania wewnętrznego,
 • budowaniu standardów komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej,
 • zarządzaniu relacjami handlowymi z dostawcami i klientami,
 • wreszcie – na byciu lepszym przywódcą oraz odnajdywaniu balansu pomiędzy pracą a życiem osobistym.

Doradzamy mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z terenu całej Polski, bez względu na branżę, w jakiej działają. Sprawdź, który z obszarów jest najbardziej interesujący dla Ciebie i skorzystaj ze wsparcia doradcy biznesowego.