Pozyskaj inwestora 2019-03-21T16:12:48+01:00

Pozyskaj inwestora

Na pewno – tak jak każdy przedsiębiorca – przynajmniej raz zastanawiałeś się już, co zrobisz ze swoją firmą w przyszłości.

Może masz plan prowadzić ją „do końca”? Może myślisz o tym, by przekazać ją swoim dzieciom? Może marzy Ci się wejście na giełdę, albo przynajmniej na NewConnect? A może rozważasz sprzedaż części lub wszystkich udziałów bądź akcji i oddanie sterów komuś innemu czyli jakiemuś inwestorowi? I tu na pewno od razu pojawiają się wątpliwości, prawda?

Z jednej strony zastanawiasz się, jak znaleźć inwestora, gdzie szukać inwestora i co zrobić, by w ogóle takiego znaleźć. Z drugiej strony martwisz się pewnie, co inwestor zrobi z Twoją firmą, którą budowałeś od postaw. Czy zwolni pracowników? Czy ją zlikwiduje? Czy przejedzie po niej walcem zmieniając wszystko, co stworzyłeś? I czy w ogóle Twoja firma będzie dla niego interesująca?

Jak pozyskać inwestoraMamy dla Ciebie dobrą wiadomość – inwestorzy nie zjadają dzieci i nie odgryzają głów staruszkom.

Celem każdego inwestora jest osiągnięcie zysku z inwestycji. 

Inwestując swoje fundusze na pewno będzie dążyć do tego, by firma działała sprawnie i efektywnie.

Jak pozyskać inwestora?

Jeśli myślisz o znalezieniu inwestora, powinieneś pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu do tego Twojej firmy.

Z poszukiwaniem inwestora jest trochę tak, jak z przygotowywaniem dla kogoś atrakcyjnego prezentu. Najpierw musisz swój biznes odpowiednio „uformować”, by zmieścić go do ładnego kartonika. Potem owinąć w piękny papier. Na koniec przystroić elegancką wstążką.

Skorzystaj z naszego wsparcia i dowiedz się, jak się przygotować, by pozyskiwanie kapitału zakończyło się sukcesem. W zależności od tego, na jakim etapie rozwoju się znajdujesz, kompleksowo przeprowadzimy Cię przez proces inwestycyjny. Jego zwieńczeniem będzie pozyskanie kapitału od inwestora zewnętrznego. Pomożemy Ci m.in. w:

  • dobraniu odpowiedniej formy prawnej,
  • przeprowadzeniu procesu due diligence,
  • przygotowaniu niezbędnych materiałów (teaser, memorandum, dokument informacyjny itp.) i dokumentów prawnych,
  • zaplanowaniu działań z zakresu marketingu inwestycyjnego, nawiązaniu kontaktów z potencjalnymi inwestorami,
  • prowadzeniu negocjacji,
  • przygotowaniu umowy inwestycyjnej.

Dopalacz w postaci inwestora może przenieść Twoją Firmę na wyższą orbitę. Będziecie razem rozwijali biznes i razem zwiększali jego wartość.

Jeśli chcesz sięgnąć po takie rozwiązanie, zadzwoń i umów się na konsultacje biznesowe, podczas których podpowiemy Ci, jak znaleźć inwestora.